KDV Dahil 0
Adet
Marka : Clax
Ürün Kodu : 6973310
Stok Durumu:
Vergi (KDV) : KDV (%18)

 Ürün Özellikleri 

 
Çamaşırhaneler için klorlu sıvı ağartıcı 21,7 kg  ve 5,50 kg
Clax Hypo, ticari çamaşırhanelerle, otel ve hastane çamaşırhanelerinde kullanılmak üzere özel olarak formüle edilmiş bir çamaşır ağartma maddesidir. Ürün, her çeşit beyaz ve limitli sayıda sabit renkli çamaşırlar için uygundur ve 20 - 40°C aralığındaki sıcaklıklarda durulama safhasında kullanılmalıdır.

Clax Hypo, hipoklorit,alkali ve stabilizan maddeler bazlı, etkili bir ağartıcı içeren düşük sıcaklık ağartma sistemidir. Çok akışkan bir likit oluşu, yıkama suyuna ideal miktarda ilave edilebilme olanağı ve pompalanabilme kolaylığı getirir. Bu ürün, klora dayanıklı boya içeren renkli ameliyathane çamaşırları dahil tüm beyazlarda kullanılabilir. İyi bir ağartma verimi, aynı zamanda minimum tekstil zararı için yıkama suyu sıcaklığı 30 C nin altında olmalıdır.

Önemli: Bu tip bir ağartıcı klorhegzidin lekeli çamaşırlarda kullanılmamalıdır. Yıkama suyunda klorun, enzim içeren ürünlerle beraber kullanılmaması önerilir. Klor, enzimin etkisini yok edecektir. Daha fazla bilgi için lütfen Kullanım Talimatlarına bakınız.

ÜRÜN AVANTAJLARI 

-Bütün beyaz çamaşırlar için mükemmel ağartıcı

-Dozajlaması kolay 

-Kullanõm Talimatlarına uyulduğunda minimum seviyede tekstil zararı

-Düşük sıcaklıklarda ağartma imkanı,enerjiden kazanç

-İyi bir hijyen sağlama imkanı

KULLANIM TALİMATLARI

Dozaj seviyesi yıkama sınıflandırılmasına göre değişir. Dozaj önerisi: 6 –15 ml/kg kuru çamaşır

İyi bir ağartma verimi, aynı zamanda minimum tekstil zararı için yıkama suyu sıcaklığı tercihen 28°C civarında olmalıdır. Bu sıcaklıkta yıkama suyu pH’ı 9.5 civarõnda olmalıdır. Eğer pH 9.5’un altında ise ortamdaki hipoklorus asit konsantrasyonunun artmasõndan dolayı klor daha aktif hale gelir ve hipokloritten daha kuvvetli olduğu için çamaşõra fazla zarar verir. Bu nedenle yıkama suyunda pH kontrolü esastır. Daha yüksek pH değerlerinde klor daha az aktiftir, bu durumda sıcaklığın yükseltilmesi daha uygun olur; pH 10.5ta yıkama suyu sıcaklığı 50 - 55 0C olmalıdır. Hipoklorit, klorhegzidin ile reaksiyona girip ağartılması çok zor olan kahverengi lekeler oluşturur. Çamaşır ağartma işlemi bittikten sonra son durulamada klor kalmaması için lütfen nötralize işlemi yaptığınızdan emin olun (Clax Rid). Yetersiz bir nötralizasyon, kurutma esnasında yüksek sıcaklıkla karşı karşıya gelen çamaşırda sararmaya yol açar. Naylon (polyamide) temizliğinde klor kullanmayın!